Z Ruletką do teatru! „12 krzeseł” w Teatrze Śląskim

Koło Naukowe Rusycystów Rosyjska Ruletka serdecznie zaprasza
studentów i pracowników Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej
do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl 12 krzeseł Ilji Ilfa i Jewgienija Pietrowa
w reżyserii i adaptacji Nikołaja Kolady

Spektakl odbędzie się 7 lutego 2018 r(środa) o godz. 19.00.

Cena biletu: 35 zł (30 miejsc na parterze – rzędy 8-12, 4 miejsca na I balkonie, 17 miejsc w lożach; o miejscach decyduje kolejność zgłoszeń).

Zgłoszenia można przesyłać na adres promocja@rosyjskaruletka.edu.pl najpóźniej do 18 stycznia (środa).

W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo dane potrzebne do przelewu. Przelewu należy dokonać najpóźniej do 23 stycznia (wtorek). Istnieje możliwość wpłaty bezpośrednio u mgr Anny Tyki lub dr Lidii Mięsowskiej.

Spektakl w języku polskim

O SPEKTAKLU

Nikołaj Kolada powraca do Teatru Śląskiego z rosyjską klasyką. „Dwanaście krzeseł” to kultowa powieść satyryczna z okresu międzywojennego, napisana przez Ilję Ilfa i Jewgienija Pietrowa. Hipolit Worobjaninow poszukuje diamentowego skarbu swojej ciotki, ukrytego w jednym z dwunastu zabytkowych krzeseł. W poszukiwaniach towarzyszy mu Ostap Bender, kanciarz i oszust, a może raczej – jak sam siebie określa – „wielki kombinator”, który dostrzega w tej okazji świetny interes…

Publiczność może kojarzyć „Dwanaście krzeseł” z popularnego radzieckiego serialu bądź filmowej ekranizacji w reżyserii Mela Brooksa. Spektakl w naszym Teatrze będzie oparty na nowym, uwspółcześnionym tłumaczeniu tekstu, autorstwa Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.

Więcej informacji: http://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/95

Więcej wpisów w Tablica ogłoszeń