Wyniki eliminacji okręgowych XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego

W dniach 23-24 lutego br. w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego, w których uczestniczyło 41 uczniów z województw śląskiego i opolskiego. Najlepsi z uczniów wezmą udział w etapie centralnym Olimpiady w Warszawie. Wśród wyróżnionych najlepszy wynik osiągnęła Zofia Dziedzic z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

W uroczystym zakończeniu wzięli udział zaproszeni goście, na czele z Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Krakowie Wiktorem Kolesnikowem. Kuratorium Oświaty w Katowicach reprezentowała pani dr Bożena Marzec, dyrektor Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego. Byli obecni także Prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód O/Katowice Marek Rasiński oraz Prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód O/Opole Eugeniusz Brudkiewicz.

Przewodniczącym eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego w Katowicach jest dr hab., prof. UŚ Andrzej Charciarek. W pracach komisji uczestniczyły dr Ewa Kapela i mgr Gabriela Wilk.