Lekcje jęz. rosyjskiego dla szkół. Relacja

16 grudnia 2016 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ odbyły się lekcje języka rosyjskiego z cyklu „Tego nie znajdziesz w podręczniku”. Edycja 2016: Koleją Transsyberyjską przez zimową Rosję. Gościliśmy ponad 100 uczniów wraz z nauczycielami ze śląskich szkół ponadgimnazjalnych (z Bierunia, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Rudy Śląskiej i Sosnowca).

Lekcje poprowadziły:

-        dr Izabela Nowak, która zaprosiła uczniów do wspólnej wirtualnej podróży przez 9 stref czasowych – z Moskwy do Władywostoku i zapoznała ich z zimowym kolorytem oraz atrakcjami rosyjskich miast;

-        mgr Swietłana Biczak, która zaznajomiła uczniów z podstawowymi informacjami dotyczącymi Kolei Transsyberyjskiej i słownictwem kolejowym;

-        mgr Jaśmina Śmiech, która przybliżyła uczniom zimowy Bajkał jako cel podróży Koleją Transsyberyjską.

Koordynatorem projektu była dr Gabriela Wilk.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.