Jacek Hugo Bader w IFW

20 kwietnia 2011 roku odbyła się inauguracja cyklu „Bliżej Rosji” – projektu autorstwa KN Rusycystów „Rosyjska Ruletka”. Ideą cyklu jest zapraszanie na spotkania ze studentami ludzi kultury, mediów, reporterów, specjalistów, znawców realiów rosyjskiej rzeczywistości, mentalności, rosyjskiej duszy.

Gościem pierwszego spotkania był znany reporter Jacek Hugo Bader, autor zbiorów reportaży Biała gorączka i W rajskiej dolinie wśród zielska.

Studenci i pracownicy Instytutu obecni na spotkaniu mieli okazję posłuchać barwnych i żywiołowych opowieści o Rosji i mentalności rosyjskiej, o tajnikach pracy reportera, o sposobach na dobry reportaż.

Pytaniom i rozmowom nie było końca. Długa była także kolejka tych, którzy pragnęli zdobyć autograf reportera. Jacek Hugo Bader nie odmówił nikomu i z każdym zdążył wymienić parę komentarzy.

Oto fotorelacja ze spotkania.