III Seminarium Szybkiego Reagowania” (SSR). Zaproszenie

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zapraszają na trzecie z cyku „Seminariów Szybkiego Reagowania” (SSR). Spotkanie, podobnie jak poprzednie, rozpocznie się krótkim, przygotowanym przez eksperta wprowadzeniem, po którym nastąpi dyskusja z udział zaproszonych gości oraz pozostałych uczestników.

Tematem seminarium będą Granice wolności słowa na uniwersytecie. Dyskutanci zastanowią się nad tym, czy na uniwersytecie można powiedzieć wszystko, a jeśli nie, to dlaczego i kto miałby decydować o tym, o czym można mówić.

Wprowadzenie wygłosi dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli: prof. dr hab. Ewa Borkowska, dr hab. Jacek Warchala, dr hab. Dariusz Kubok, prof. UŚ, dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ, dr Szymon Makuła. Moderatorami dyskusji będą prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr Magdalena Wołek.

Spotykanie odbędzie się 5 marca 2020 roku (czwartek) o godzinie 17 (Sala Sympozjalna III, Instytut Filozofii UŚ, ul. Bankowa 11).

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania spraw, wydarzeń, tematów, które uznają Państwo za warte omówienia. Pomysły należy przesyłać na adres: ssr@us.edu.pl.

Ryszard Koziołek

Magdalena Wołek