Festiwal Nauki UŚ 2012 w IFW

W dniach 24-25 kwietnia 2012 r. w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej studenci działający w Kole Naukowym „Rosyjska Ruletka” przygotowali szereg atrakcji dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów IFW.

24 kwietnia odbył się Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej dla młodzieży ponadgimnazjalnej, przygotowany i prowadzony przez mgr Izabelę Zawalską. Następnego dnia w obecności przedstawicieli Dyrekcji IFW wręczono nagrody zwycięzcom.

Po południu Ruletkowicze zaprosili do wspólnego oglądania „Szerokich torów” – filmów dokumentalnych o Rosji zrealizowanych przez Barbarę Włodarczyk. Projekcja miała być przedsmakiem spotkania z Autorką w maju 2012 r.

W czasie Festiwalu Nauki w holu głównym studenci neofilologii oraz uczniowie mogli obejrzeć wystawę Kraj(i)obrazy Rosji przygotowaną przez członków i przyjaciół Koła Rosyjska Ruletka. Zdjęcia dokumentowały podróże rusofilów za wschodnią granicę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń!