Erasmus: Salerno 2010

Salerno leży ok. 50 km od Neapolu, nad morzem Tyrreńskim. Jest jednym z bogatszych miast w regionie Campania oraz dobrym punktem wypadowym do zwiedzania, ponieważ znajduje się blisko wybrzeża Amalfi, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, Pompei (jedno z trzech miast rzymskich, zniszczonych przez wybuch wulkanu Wezuwiusz) oraz Neapolu. Salerno nie jest dużym miastem, ale jest naprawdę przyjemne oraz bezpieczne. Jest to typowe miasto dla „Erasmusów”. Uniwersytet jest oddalony od ścisłego centrum, więc trzeba dojeżdżać autobusem. Sam campus jest olbrzymi, łatwo się pogubić, ale ludzie są tak mili, że bez problemu Ci pomogą.

Piazza del Largo Campo to plac, gdzie chodzą wszyscy „Erasmusi”, każda znajomość zaczyna się od tego placu. Jeśli chodzi o narodowości, to w Salerno przeważają Hiszpanie – jest ich około 80%, potem Turcy, Francuzi, Brytyjczycy, Słowacy, Niemcy, Szwedzi. Agee jest to organizacja studentów, która służy pomocą w każdej sytuacji, np. w znalezieniu mieszkania. Organizują wycieczki, cel podróży zależy od „Erasmusów”, gdzie chcieliby pojechać. Agee aranżuje także imprezy zapoznawcze, spotkania, koncerty.

Jeśli chodzi o Salerno, to bardzo polecamy, naprawdę warto! Jedynym minusem jest oczywiście biurokracja. Jedna rada -  nie zostawiajcie żadnych dokumentów w biurze Erasmus, zawsze zabierajcie je ze sobą! ;)

Marta Czerniakowska
Klaudia Kaczmarczyk

(język rosyjski, studia I stopnia, III rok)

_____

fot. © Marta Czerniakowska, Klaudia Kaczmarczyk

 
 

Więcej wpisów w Relacje studentów