Dzień Słowiański na Wydziale Humanistycznym UŚ 15 stycznia 2020

Studenci Kierunków Filologia rosyjska i Filologia słowiańska oraz Koła Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka” i Slawistów „Światowid” mają zaszczyt zaprosić na obchody Dnia Słowiańskiego, które odbędą się w holu głównym budynku Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu w środę 15 stycznia od godziny 9.45 do 15.30.

Serdecznie zapraszamy na degustację tradycyjnych dań oraz zwiedzanie stoisk promujących kultury narodów słowiańskich, a także do udziału w quizach i konkursach.

O godzinie 13.00 w auli im. Kazimierza Polańskiego rozpocznie się finałowe wydarzenie dnia – Konkurs Piosenki „Slavision”. Studenci zaprezentują 8 piosenek z 8 krajów słowiańskich (Rosja, Czeska Republika, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Macedonia Północna oraz Bułgaria). Finał konkursu – godz. 13.30.