Dzień Otwarty w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej

27 marca 2014 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy 70 uczniów wraz z nauczycielami ze śląskich szkół ponadgimnazjalnych (z Bierunia, Chorzowa, Jaworzna, Katowic i Mysłowic). Uczniowie mieli okazję, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną IFW na najbliższy rok akademicki, wziąć udział w zajęciach dydaktycznych oraz zwiedzić budynek Wydziału Filologicznego UŚ. Dyrektor IFW prof. Henryk Fontański powitał zgromadzonych uczniów i nauczycieli.

Zajęcia dydaktyczne zostały podzielone na dwa bloki:

1)      blok tłumaczeniowy, który obejmował:

-        wykład dr Oksany Małysy o granicach przekładalności oraz

-        warsztaty tłumaczenia kabinowego, które poprowadziła dr Gabriela Wilk

2)      blok reealioznawczy, w ramach którego odbyły się dwie lekcje języka rosyjskiego pod hasłem „Tego nie znajdziesz w podręczniku”:

-        „Sporty zimowe. Olimpiada w Soczi” – lekcja prowadzona przez mgr Annę Paszkowską

-        „Syberia piękna i różnorodna” – lekcja prowadzona przez mgr Jaśminę Puchałę z udziałem gościnnym rodzimych użytkowników języka  rosyjskiego z Syberii, mgr Ekateriny Nikitinej i Iriny Titovej (obecnie doktorantek na Wydziale Filologicznym UŚ).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.