Dyktando języka rosyjskiego w IFW

4 grudnia 2013 r. o godz. 11.30 w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ (Centrum Naukowo-Dydaktyczne Instytutów Neofilologicznych, ul. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu, sala 0.51 i 0.2) odbyło się „Dyktando języka rosyjskiego” organizowane z inicjatywy Dyrekcji i Pracowników Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie oraz Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego, a także przy wsparciu  Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód o. Katowice i Koła Naukowego Rusycystów „Rosyjska Ruletka”.

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: dla początkujących (studenci IFW UŚ,  I i II rok studiów pierwszego stopnia) oraz dla zaawansowanych (studenci IFW UŚ,  III rok studiów pierwszego stopnia oraz I i II rok studiów drugiego stopnia). W dyktandzie mieli możliwość wziąć udział również  studenci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zainteresowani konkursem oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i zgromadziło 128 uczestników.

W grupie dla początkujących, w kategorii dla licealistów, zwyciężyła Monika Bałdyga z LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu. W kategorii dla studentów wygrał Łukasz Gęborek, drugie miejsce zajął Karol Konopacki, trzecie – Olga Furmańska. W grupie dla zaawansowanych zwyciężyły: Julia Szczerbowska (I miejsce), Katarzyna Koziorowska (II miejsce), Anna Podstawska (III miejsce). Jury „Dyktanda języka rosyjskiego” przyznało również nagrodę specjalną dla nosiciela języka. Wyróżnienie otrzymała Anna Tarassova.

Koordynatorem projektu była dr Monika Karwacka.

Patronami medialnymi byli:
TVP Katowice
Wiadomości Zagłębia
Magazyn SUPLEMENT
Portal RANKINGUCZELNIE.PL
RSS Wydziału Filologicznego UŚ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.